Klusums

 

Elza ir jauna pozitīva dāma, kuras dzīve no malas šķistu ļoti grūta un sarežģīta. Bet viņa nekad nav savu dzīvi uztvērusi kā grūtu, vienmēr atrod savā dzīvē pozitīvas lietas. Elzai abi vecāki ir nedzirdīgi, kas arī noveda viņu pie tagadējā darba, būt par Surdotulku. Kā Elza pati saka, viņas stāsts ir par dzīvi divās pasaulēs. Dzirdēt un sadzirdēt. Skaļums un klusums. Tracis un miers. Cik daudzi no mums “dzirdēt” un “sadzirdēt” ikdienas dzīvē sadalītu kā divas dažādas lietas?

Ko Tev nozīmē klusums?

Klusumā var pamanīt lietas, kuras ikdienas skrējienā palaid garām. Klusumā dzirdi kā mamma dzied “Aijā žūžu”, vai – skaties uz tēti un seko viņa norādēm, lai beidzot iemācītos izrunāt burtu “R”. Un jā – viņi ir nedzirdīgi.

Kad un kā Tu saprati, ka klusums dzīvē nav mīnus?

Pirmajā klase nezināju nevienu rupju vārdu – ģimenē tādas lietas nav. Nebļaustās skaļi. Forši skolā, matemātikas stundas laikā – tests – ar klasesbiedriem apmainies ar informāciju – pareizās atbildes rādām ar zīmēm. Forši Tevi uzaicina uz TEDx Riga – F O R Š I ! Klusums iemācīja daudz ko un tai brīdī atskārt – tas ir IEGUVUMS!!

Ko šī citādā pieredze tavuprāt Tev ir devusi?

Drosmi – varu piezvanīt Trampam un pajautāt, vai viņš zina, kas ir CODA. Empātiju – ļoti, ļoti izjūtu otru cilvēku. Iespējams reizēm par daudz.

Kāds būtu padoms pagātnes sev grūtajos brīžos?

Nebaidies! Nebaidies būt citādāka – unikāla Pasmaidi līdz ar tiem, kas varbūt smej, ka Tavi vecāki citādāk ar Tevi komunicē. Pieej un pastāsti, ko nozīmē komunikācija zīmju valodā tam, kurš ar atvērtu muti skatās uz Tevi un Taviem vecākiem. Iemāci dažas zīmes tiem, kas sačukstās…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s