Vienmēr Jauna

Šī ir Ilga. Viņa ir dzimusi 1933. Gadā. Eleganta, iznesīga, dzīvespriecīga, nesavtīga, jauneklīga! Apbrīnojama sieviete! Kā Ilga pati par sevi saka: „Neticu, ka man ir tik daudz gadu, jo vispār nejūtos tik veca!”

Ilga izceļoja no Latvijas 9 gadu vecumā. Sakumā viņa nokļuva Rietumvācijā. Vācu kolonijā Eslingenē, kur dzīvoja un mācījās. Turpat Ilga iepazinās ar glīto un gudro puisi Mintautu, kurš vēlāk kļuva par viņas vīru un trīs bērnu tēvu.

Mintauts, kā bēglis, ar savu ģimeni izceļoja uz ASV nedaudz ātrāk. Savstarpējā patikšana bija tik liela, ka 16 gadīgais jaunēklis gāja pie kāda bagāta  un ietekmīga kunga un lūdza, lai uz Ameriku pārceļ arī Ilgas ģimeni. Acīmredzot Mintauts savos argumentos bija tik pārliecinošs, ka kungs piekrita. Tā sākās Ilgas garais ceļojums pāri okeānam ar kuģi. Ilga saka: „Joprojām neesmu noskatījusies mākslas filmu „Titāniks”, jo uz kuģa biju līdzīgā situācijā. Bija vētra un es gandrīz nenoturējos pie kuģa margām. Labi, ka kāds kuģa apkalpes darbinieks mani parāva malā. Esmu viņam pateicīga par to! Ceļš bija ļoti garš un nogurdinošs, taču galā nokļuvām. Bija vairākas vietas, kur mūs varēja sūtīt – Kalifornija, Losandželosa un Ņūdžersija…”

Viņi izlēma braukt uz Ņūdžersiju. Jo tā ir vistuvāk Latvijai. Un kad būs pirmā iespēja visi varēs braukt atpakaļ uz Latviju. Taču kad šāda iespēja radās, viņi beidzot bija nostājušies uz savām kājām ar savu mājuvietu un nu jau vairāku paaudžu turpinājumu…

Neskatoties uz to, ka visu mūžu šī fantastiskā sieviete ir pavadījusi ASV, dziļi sirdī viņa ir īstena Latvijas patriote. Viņas izpalidzīgums un nesavtīgums ir apbrīnojams!

Manuprāt ik viena sieviete varētu vēlēties tik elegantas vecumdienas! Un tas nebūt nav neiespējami, taču ir pašas sievietes izvēlē…

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s